Czego jeszcze
o nas nie wiesz?

Dlaczego właśnie 2mama.pl?

Żłobek jest początkiem drogi poznawczej dziecka, dlatego tak ważne jest, aby miejsce to kojarzyło się mu z bezpieczeństwem, przytulnością, spokojem, zabawą, radością.

Dlaczego?

iż dziecko uczęszczające do żłobka łatwiej radzi sobie następnie w przedszkolu, jest bardziej samodzielne i ciekawe świata. Dlatego zachęcamy do powierzenia nam opieki nad Waszym dzieckiem.
W żłobku 2mama.pl zapewniamy opiekę i wychowanie dzieci w atmosferze akceptacji, poszanowania godności i bezpieczeństwa. Dzieci uczą się poprzez naśladownictwo i obserwację. Wśród dzieci, pod czujnym okiem naszych opiekunek, dzieciom jest łatwiej uczyć się wspólnej i zgodnej zabawy, samodzielnych prób jedzenia, czynności samoobsługowych (siadanie na nocnik, początki ubierania się).
Ciocie wdrażają dzieci w rytm dnia i reguły panujące w żłobku. Wykorzystując swoje profesjonalne przygotowanie i serdeczne oraz przyjacielskie podejście do dzieci podczas zabawy i innych zajęć, przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju indywidualnego dziecka, ich zdolności, zainteresowań i sfer emocjonalnej, społecznej i fizycznej. Poprzez różne formy ekspresji i zabawy, dzieci uczą się pozytywnych zachowań, co przekłada się na budowanie wiary w siebie oraz odporności na różne trudności w relacjach z innymi dziećmi.
Żłobek jest początkiem drogi poznawczej dziecka, dlatego tak ważne jest, aby miejsce to kojarzyło się mu z bezpieczeństwem, przytulnością, spokojem, zabawą, radością.

Nasza Oferta

– bogaty program zajęć dla dzieci
– stymulowanie wrażliwości sensorycznej (elementy SI)
– zabawy ruchowe – doskonalące koordynację ruchową dzieci
– zabawy rytmiczno-muzyczne ze śpiewem i wierszykami
– gimnastykę ogólnorozwojową
– zabawy tematyczne – wspierające wszechstronny rozwój dziecka i poznawanie otaczającego świata
– zabawy stymulujące rozwój mowy (zabawy logopedyczne, wierszyki, wyliczanki, piosenki)
– zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, rytmiki i rozwoju mowy
– zabawy na świeżym powietrzu w pogodne dni
– zajęcia relaksacyjne i słuchanie muzyki dziecięcej oraz poważnej
– czytanie dzieciom bajek, oglądanie książeczek
– naukę higieny, kultury osobistej, towarzyszenie przy stopniowym
usamodzielnianiu się

– przyjazną, rodzinną atmosferę
– wykwalifikowaną i troskliwą kadrę pedagogiczną
– budowanie poczucia odrębności oraz własnej wartości
– budowanie umiejętności społecznych w kontakcie z innymi
– bieżącą informację o postępach dziecka

– imprezy okolicznościowe: wizyta św. Mikołaja, bal karnawałowy, spotkania rodzinne
– dodatkowe atrakcje: teatrzyki, koncerty, urodziny
– pomieszczenia przystosowane do pracy z dziećmi
– czyste sale i wyposażenie dostosowane do potrzeb małych dzieci
– ogródek wyposażony w zabawki i plac zabaw odpowiedni dla małych dzieci
– posiłki dostarczane przez sprawdzoną firmę cateringową, z uwzględnieniem dań dla alergików,

Rozumiemy dziecięce smutki i tęsknoty w tych gorszych chwilach staramy się darować ciepło i czułość.

Niezbędnik Malucha

  •  pieluchy jednorazowe,
  • chusteczki mokre,
  • obuwie na zmianę na gumowej podeszwie (najlepiej zapinane za rzepy),
  • fartuszek ochronny, foliowy z kieszonką, bez rękawów,
  • ubrania na przebranie dziecka,
  • poduszka i kocyk lub mała kołderka (podpisane),
  • kubeczek do picia, który dziecko lubi (podpisany)
  • nakrycie głowy – odpowiednie do pory roku
“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Dobre rady

Dobre rady na dobry początek w 2mama.pl

… rozpocznie się dla całej rodziny ważna zmiana, ponieważ Wasze dziecko będzie w naszym otoczeniu spędzać sporą cześć dnia.

W pierwszych tygodniach adaptacji malucha do żłobka rola rodziców jest ogromna – to od ich nastawienia i postępowania zależy to, jak przebiegnie cały proces. W czasie adaptacji ważne jest nawiązanie bliższego kontaktu z wychowawcami, a także innymi dziećmi oraz stworzenie atmosfery radości i zaufania.
 
Rodzice czasem mają wyrzuty sumienia z powodu konieczności lub chęci powrotu do pracy. Stresują się rozłąką z dzieckiem, które do tej pory było wyłącznie z nimi oraz tym czy dziecko sobie poradzi. Boją się okresu adaptacji do warunków żłobka, ewentualnego płaczu dziecka.
Wcześniejsze przygotowanie
do pobytu w żłobku jest możliwe
i bardzo pomocne. Drogi rodzicu:

Wychodź z nim do znajomych, na place zabaw, pozwalaj innym członkom rodziny zajmować się maluchem. Dzięki temu nabierze odwagi i będzie łatwiej nawiązywał kontakty.

Jest to świetny sposób na oswajanie go z nowymi miejscami. Dziecko nie będzie się bało zasypiać w żłobku bez rodziców, będzie potrafiło bawić się z innymi. W znajomym miejscu, z osobami które zna, powoli przyzwyczai się do rozstania z rodzicami.

Jest to świetny sposób na oswajanie go z nowymi miejscami. Dziecko nie będzie się bało zasypiać w żłobku bez rodziców, będzie potrafiło bawić się z innymi. W znajomym miejscu, z osobami które zna, powoli przyzwyczai się do rozstania z rodzicami.

W pierwszym dniu spędźcie w żłobku około dwóch godzin. Poznajcie Panie, dzieci, zwiedźcie każde pomieszczenie, poznajcie zabawki. Pobawcie się razem.W kolejnych dniach rodzic może wyjść na godzinę, dwie ze żłobka. Panie będą malucha zabawiać i proponować różne ciekawe zajęcia.Po kilku dniach możesz zostawić dziecko na trzy godziny, później cztery, pięć i tak stopniowo każdego dnia wydłużaj czas do ostatecznej liczby. Wszystko to pozwoli dziecku i rodzicowi stopniowo przyzwyczajać się do nowej sytuacji.

Każde z dzieci adaptuje się w swoim indywidualnym czasie. Jednym wystarczy tydzień, innym miesiąc. Maluch potrzebuje czasu, aby zaufać rodzicowi, że zawsze po nie wróci, a Paniom i dzieciom, że będą się świetnie bawić. Wiedząc o tym, nie będziecie zaskoczeni początkowymi reakcjami dziecka i będzie Wam ten okres łatwiej przetrwać. Pamiętaj, że zadaniem Pań jest zabawienie Twojego malucha i wsparcie go w trudnych chwilach. Rodzice po jakimś czasie przekonują się, że dzieci dobrzebawią się w żłobku. Na to wszystko jednak potrzeba czasu i cierpliwości.

Dziecko od pierwszych dni odczytuje nastrój rodziców i Wasze negatywne nastawienie szybko mu się udzieli. Żłobek ma być postrzegane jako miejsce  atrakcyjne, ciekawe, gdzie są miłe Panie i dzieci, dużo ciekawych zabawek, gdzie dzieci fajnie spędzają czas.

Staraj się utrzymać w domu jak najwięcej żłobkowych rytuałów. Pragniemy aby dom i żłobek nie były dwoma odrębnymi światami, ale wspierającymi się wzajemnie miejscami, które pozwolą dziecku spokojnie iść naprzód, rozwijać się. Będziemy starali się jako żłobek współpracować z rodzicami poprzez utrzymywanie stałego kontaktu w razie jakichkolwiek trudności związanych z dzieckiem, pełniąc role wspierającą .

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo
do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”

Żłobek to szczególne miejsce, gdzie Państwa dziecko będzie rozpoczynać swoją wielką przygodę poza domem, z dnia na dzień będzie się rozwijało i zdobywało nowe umiejętności, a pod koniec pobytu u nas osiągnie gotowość, aby pójść do przedszkola.

Zapraszamy do kontaktu:

2mama.pl
Domowy Żłobek
Adres: ul. Lwowska 115
Lisiniec, Częstochowa
Tel.: 537 117 119